O nas

Listopad 28, 2008

logo-do-druku

Klub Literacki „Brzeg” działa przy Związku Nauczycielstwa Polskiego/ Zarząd Oddziału w Brzegu. Zrzesza ludzi piszących i sympatyków literatury, mieszkających również poza Brzegiem, a także muzyków, artystów. Członkowie są w różnym wieku, począwszy od szkoły średniej. Klubowi przewodniczy Romana Więczaszek.

Klub jest czynny w każdy pierwszy piątek miesiąca od godz. 16.30.(czasami przesuwamy termin ze względu na święta etc). Zapraszamy na rozmowy przy kawie i ciastku związane z twórczością, przeczytaną książką, ulubionym autorem itp, również o życiu kulturalnym tym codziennym i od święta, dziejącym się blisko nas i dalej.

Organizujemy wieczory literacko – muzyczne i spotkania autorskie. Odbywają się one w ratuszu w sali związkowej na I piętrzeul. Sukiennice 2, w Muzeum Piastów Śląskich lub w Sali Lustrzanej ratusza. Organizujemy warsztaty literackie i wyjazdy na imprezy literackie poza Brzegiem. Corocznie odbywa się Konkurs Literacki „O Brzeskie Pióro”, adresowany do młodzieży szkół gimnazjalnych i średnich w Brzegu i powiatu brzeskiego (chwilowo zawieszony).

Autorzy publikują swoje utwory w prasie lokalnej, literackiej, w wydaniach zbiorowych, wydają własne autorskie książki oraz uczestniczą w życiu kulturalnym miasta, np. jesteśmy współorganizatorami Najazdów Poetów na Zamek, wspieramy działalność Związku Emerytów Polskich, Stowarzyszenia Żywych Poetów, Brzeskiego Centrum Kultury, bibliotek i innych placówek kulturalnych. Oprawę muzyczną spotkań zawdzięczamy Sekcji Muzycznej BCK po kierunkiem Stanisława Szymochy oraz muzykom-sympatykom klubu: Marianowi Kosińskiemu, Elżbiecie Kosińskiej, Małgorzacie Kalińskiej, zespołowi muzycznemu z Zesp. Szkół Zawodowych przy ul. Słowiańskiej, uczniom z Publicznej Szk. Podstawowej nr 5 w Brzegu.

Bieżące informacje, artykuły, utwory ukazują się na stronie www.klubliterackibrzeg.pl i na portalach brzeskich, na stronie Kościoła pw Miłosierdzia Bożego w Brzegu (Twórczość Parafian) i na Facebooku – Romana Więczaszek.

Prosimy o współuczestniczenie w redagowaniu strony. Można przysyłać wiadomości o sobie i utwory (prosimy o kontakt: 506 694 440).

Autorzy klubu wydali w 2008 r. almanach pt. „Szukam obrazów wśród niepokojów”, Opole, ilustracje Małgorzata Kościńska i w 2015 r. „To tylko przerwa w locie”, Opole, ilustracje Tomasz Fronckiewicz. Nasze książki są dostępne w księgarni Wiedza w Brzegu (ratusz) oraz w klubie – tel. 506 694 440.

W przygotowaniu następna książka – zbiór wierszy dla dzieci pt. „Zaczarowane wiersze”, w której publikują autorzy z Opolszczyzny związani z klubem.

……………………………………………………………………………………………………

SPOTKANIA:
pierwszy piątek miesiąca, ratusz, ul. Sukiennice 2
(tzw. plomba, wejście przez szklane drzwi), sala związkowa nr 106, I piętro,
 godz. 16.30

Serdecznie zapraszamy miłośników słowa do współpracy i uczestnictwa w naszej działalności!

……………………………………………………………………………………

SIEDZIBA KLUBU MIEŚCI SIĘ W GOŚCINNEJ SALI ZWIĄZKOWEJ W RATUSZU

Uwaga! Związek Nauczycielstwa Polskiego nie przyjmuje przesyłek poleconych do klubu, ponieważ zarząd Klubu jest obecny w sali tylko w pierwsze piątki. Korespondencję można wrzucać do skrzynki umieszczonej przy drzwiach ZNP, I piętro – ratusz
ul. Sukiennice 2
49-300 Brzeg

kontakt: 506 694 440 (prosimy dzwonić, podamy adres mail, na który można wysłać korespondencję)

77 416 36 58 (informacja – biuro ZNP)